Zabawa opłatkowa 2014

W liturgii Kościoła wigilia, to dzień przed większą uroczystością przeżywany jako modlitewne i refleksyjne przygotowanie do niej. W Polskiej tradycji wigilia kojarzy się z dniem poprzedzającym Boże Narodzenie, a właściwie to z uroczystą wieczerzą tego dnia, przeżywaną w rodzinnej wspólnocie. Stół wigilijny odpowiednio przygotowany, mający przyjąć rozmaitość postnych potraw, tego wieczoru ubogacony jest wymowną bielą opłatka. Tradycyjnie już Rada Sołecka wsi Krzywa upamiętniając wydarzenia Bożego Narodzenia organizuje zabawę opłatkową. Ten wieczór rozpoczął ksiądz proboszcz Adam Terlecki przytaczając słowa z Ewangelii św. Łukasza:
„ W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoim stadem. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania.”
Po tradycyjnym połamaniu się opłatkiem rozpoczęła się fantastyczna zabawa taneczna! Wszyscy goście bawili się doskonale! Za co im jako Rada serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, ze odwiedzą nas przy kolejnych okazjach do dobrej zabawy! Oprawą muzyczną zajął się fantastyczny zespól BINGO DANCE! 
Wszystkim uczestnikom oraz zespolowi serdecznie dziękuje Rada Sołecka Wsi Krzywa!Zapraszamy do obejrzenia ciekawego filmu ze spotkania pod linkami: 
Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy! Zabawa była FANTASTYCZNA!
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW